Ten rodzaj terapii kierunkuje nasze myślenie, poprzez koncentrację na przyszłości. Pozwala na zagłębienie się w swoim wewnętrznym potencjale, tak aby lepiej zrozumienieć, niezrozumiałe dotąd schematy, zachowania, myśli czy traumy.
Zakres problemów, w których może pomóc terapia mentalna, hipnoterapia jest bardzo szeroki. Począwszy od zmiany szkodliwych przekonań, poprzez redukcję stresu i napięć po przepracowywanie traum i fobii. Hipnoterapia pomaga w rozwiązania problemów i wyzwań z życia prywatnego, relacji, życia zawodowego, biznesowego jak również w sferze zdrowia.
Chcesz rozwiązać któryś z tych problemów? Odwiedź Neuropozytywne Centrum AWK.
Stres, brak motywacji, chęć doskonalenia się.
Pomagamy na każdej płaszczyźnie psychologicznej. Podczas terapii rozwiązujemy problemy na tle psychiczno-mentalnym , podświadomości.
Jeśli jesteś osobą z niskim poczuciem własnej wartości, lub trudno Ci zmotywować się do działania, terapie mentalne są odpowiednim rozwiązaniem.
Przede wszystkim, terapia która, uspokaja naszą zranioną duszę, w wyniku doświadczeń naszego życia. Jest to praca na poziomie umysłu świadomego, gdzie z poziomu umysłu racjonalnego znajdujemy zrozumienie i akceptację problemów, z którymi mierzymy się w życiu codziennym.
Głębsza praca na poziomie umysłu podświadomego. Podczas terapii lokalizowana jest pierwotna przyczyna tego, co doskwiera nam w życiu codziennym. Pracujemy nad przyczyną w czasie wydarzenia jej, tak abyśmy nie odczuwali w życiu codziennym skutków tego zdarzenia.
Rozwiązując problem na poziomie podświadomym, uzyskamy szybko odczuwalny i zauważalny efekt.
e NSU to autorska technika Adrianny Wysockiej.
Jest to praca na poziomie ciała i umysłu zarówno świadomego jak i podświadomego. Zmieniając umysł zmienia się nasze ciało, zmieniając postawę ciała zmienia nam się stan umysłu. Praca na poziomie umysłu świadomego i podświadomego, tworzymy wspólny zespół, umysłów dwóch umysłów, który wspólnie znajduje rozwiązanie dzięki czemu je akceptują i szybko wprowadzają w życie bez sprzeciwu i braku akceptacji.
Zmiany które wprowadzane w życie są bardzo szybko widoczne, odczuwalne i trwałe, dlatego w zaledwie kilka sesji możemy możemy zmienić siebie i swoje życie na poziomie zawodowym, prywatnym jak również zdrowotnym.
jest formą treningu,podczas którego skupiamy się na ciągłym doskonaleniu odpowiedniego nastawienia mentalnego.
W życiu codziennym działa na nas wiele bodźców, które sprawiają, że nasza uwaga jest rozproszona, a nam ciężko jest się skupić na celach.
Dlatego trening mentalny pomaga nam skupić się na wyznaczonym celu,oraz dążyć do pożądanego stanu mentalnego. Po przeprowadzonym treningu mentalnym, człowiek będzie potrafił znaleźć odpowiednie rozwiązania oraz intuicyjne obierze kierunek, w którym chce podążać.
Jest to metoda, którą stosujemy aby wspierać pacjenta w dążeniu do jego celów. Podczas terapii skłaniamy do myślenia, rozważań oraz wydobycia potencjału.
jest to metoda terapii oparta na intensywnym oddychaniu, który aktywuje procesy umożliwiające aktywowanie stłumionego materiału emocjonalnego i wydobycie go na powierzchnię świadomości. Intensywny oddech przy jednocześnie znikomej aktywności fizycznej sprawia, że człowiek zaczyna silnie odbierać i rejestrować świadome obszary w swoim ciele, w których zablokował emocje. Wraz z dostępem do tych zablokowanych w ciele obszarów, pojawia się możliwość eksplorowania emocji i materiału mentalnego z nimi związanego.
jest to hipnoza regresyjna w celu dotarcia do wspomnień z dawnych żyć. W czasie sesji możemy odkryć misję naszej duszy oraz cel bycia teraz tu na Ziemi. Zaczynamy czuć swoją duszę i pojmować kim jesteśmy. Mamy lepsze zrozumienie dynamiki istotnych dla nas relacji, odkrywamy sens i rodzaj znajomości z danymi ludźmi.
Hipnoza owiana jest licznym wyobrażeniami, które nie zawsze są prawdą. Po części dzieje się tak, przez nie do końca poznany i zbadany charakter tego zjawia, a po części przez jej tajemniczą aurę, którą dodatkowo podkręcają media. To właśnie przez ten braku wiedzy na temat hipnozy wiele osób boi się skorzystać z hipnoterapii zamiast cieszyć się z jej szybkimi efektami. Poniższej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat hipnozy i hipnoterapii
W stanie hipnozy człowiek nie może zrobić nic wbrew woli lub przekraczania swojego systemu wartości. Nie zrobi też niczego – czego nie zrobiłby w normalnych warunkach.
TAK. Hipnoza nie jest snem ani zwykłą rozmową. Jest to stan głębokiej wewnętrznej koncentracji. Na sesję hipnoterapii nie przychodzimy się przespać tylko pracować ze swoimi wyzwaniami.
B Hipnoza to stan zmienionej, ale naturalnej świadomości – nie jest bardziej niebezpieczny niż stan czuwania czy snu. W związku z tym, że jest w pełni naturalna, nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla organizmu. Hipnoza nie powoduje szkód zdrowotnych ani żadnych innych skutków ubocznych. Przeciwnie ma więcej dobroczynnych korzyści oraz pozytywnie oddziałuje w obszarze ciała i psychiki
NIE. W stanie hipnozy kontroluję się wszystko bardziej poprzez stan głębokiej koncentracji. Podczas hipnozy nie utracimy samokontroli, ponieważ całkowita kontrola jest zawsze po stronie klienta a hipnoterapeuta nie zrobi nic, na co nie pozwoliłaby mu osoba hipnotyzowana.
TAK. Podczas hipnozy bardzo rzadko dochodzi do całkowitej amnezji post-hipnotycznej (niepamięci) . Tylko podczas bardzo głębokiego transu może przytrafić się częściowa niepamięć lub gdy celowo chcemy o czymś zapomnieć. Amnezja jednak nie pojawia się w sposób niekontrolowany.
NIE. Już w 1956 roku Papież Pius XII poparł stosowanie hipnozy, jako skutecznej metody do pracy terapeutycznej i pracy z bólem. Stan hipnotyczny można przyrównać do rodzaju medytacji, który uzyskujemy równie dobrze w modlitwie czy głębszym przemyśleniu. Wszyscy twórcy religijni wskazują na dużą wartość medytacji dla samopoznania i realizacji człowieka. W Biblii nie ma ani słowa o zakazie stosowania hipnozy.
NIE. To przestarzały mit filmowy. Do wprowadzenia w trans wykorzystuje się metody werbalne lub niewerbalne. Należy do nich między innymi tak zwana hipnoza konwersacyjna, która bazuje na odpowiednich strukturach językowych. W trans można wprowadzić w podczas zwykłej konwersacji – bez wahadełka.
NIE. Cisza i spokój sprzyja hipnoterapii, jednak nie jest ona niezbędna. W czasie transu nic nie przeszkadza, każdy dźwięk, nawet nagły da się zneutralizować za pomocą odpowiednich technik.
TAK. Wolno, oczywiście w celach terapeutycznych, a efekty takich terapii są bardzo skuteczne. W Polsce hipnoza dzieci jest jeszcze mało popularna i mało jest hipnoterapeutów pracujących z dziećmi. Dzieci odznaczają się dużą wyobraźnią i są bardziej podatne, a na sugestie reagują szybko, łatwo i skutecznie.
Z ciekawostek warto dodać, że dzieci do 3 roku życia znajdują się w stanie naturalnej ciągłej hipnozy, dlatego też tak łatwo się uczą i przyswajają nową wiedzę.
TAK. Każdy zdrowy psychicznie człowiek może zostać poddany hipnozie. Jak mawiał Ferenc Völgyesi (węgierski lekarz, psychiatra i hipnotyzer): „Kto potrafi spać, może zostać poddany hipnozie!”. Co prawda niektóre osoby odznaczają się większą a inne mniejsza podatnością na sugestię i hipnozę, więc mogą mocniej lub słabiej doświadczać tego stanu.